İnternet

Blog Açmak, Ücretsiz Blog Nasıl Açılır?

Blog Açmak, Ücretsiz Blog Nasıl Açılır?

Blog açarak para kazanma yollarının artması ile birlikte blog sitesi açma birçok araştırma yapılmaktadır. Blog ücretli olarak rahat bir şekilde açılabildiği gibi herhangi bir ücret ödemeden ücretsiz olarak da açılabilmektedir. Blog sahibi olmak isteyenlerin bu yazıyı okumadan her hangi bir ücret ödeyerek blog açmamaları tavsiye olunmaktadır.

Ücretsiz Blog Nasıl Açılır?

Ücretsiz blog açma yönteminin bilinmesi ile birlikte oldukça kolay bir şekilde yapılabilen bir işlemdir. Bunları sıralamak gerekirse;

Ücretsiz Blog Servisleri

Wordpress

Wordpress kullanılması ile birlikte her hangi bir ücret ödenmesine gerek duyulmadan blog sayfasının açılması mümkündür. Yöntemler arasında en basit bir şekilde uygulanabilen ve şuan için en fazla kullanılan blog açma yöntemi olarak bilinmektedir. Blog teması zenginliği ve adımlarının kolay bir şekilde takip edilmesi yönünden oldukça popüler bir yöntem olarak bilinmektedir.

Blogspot

Ücretsiz blog açma blogspot üzerinden de basit bir şekilde yapılabilmektedir. Bu yöntem de kullanılan yöntemler arasında en fazla kullanılan yöntemlerden bir diğerinden bu sistemin kullanılması ile de her hangi bir ücret ödenesine gerek duyulmadan bir blog sahibi olmak son derece mümkündür. Üstelik ücretli olarak açılabilecek birçok blog sayfasından da daha iyi neticeler elde edebileceğimiz kesindir.

Tumblr

Tumblr üzerinden de kişisel blog açma işlemi ücretsiz olarak gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlem için de her hangi bir ücret ödemesi yapılmamaktadır. Diğer yöntemlerde olduğu gibi bu yöntem içinde işlem yapılması ve blog sayfasının yönetilmesi oldukça basit bir şekilde tasarlanmıştır. Para ile blog sayfası açılması yerine bu yöntem ile de blog açılması yöntemi kullanılabilmektedir.

Wix

Wix ile de ücretsiz blog sayfası azılabilmektedir. Burada ki nokta ise bazı özelliklerin eklenmesini istemeniz durumunda bir üst üyelik tipine geçiş sağlamanız gerekmektedir. Bir takım özelliklerin kullanılabilmesi için bu seviyeye geçilmesi gerekmektedir. Bu seviye geçişi ise ücretli olarak yapılmaktadır. Blog sayfasının açılması ücretsiz olarak sunulsa da diğer özelliklerin kullanımı için ücret ödemesi yapılması gerekmektedir. Webly ile de ücretsiz olarak blog sayfasının açılması mümkündür. Bu site için de Wix ile aynı özellikleri bulundurduğunu söylemek mümkündür. Sayfasın ilk olarak açılması ücretsiz olarak mümkündür. Sayfasına kullanacağınız bazı temalarda gene ücretsiz olarak sizlere sunulmaktadır. Fakat bazı temaların ve özelliklerin kullanılması için ekstra bir ücret ödemesi yapılması gerekmektedir. Bu yöntemlerin dışında her geçen gün daha farklı siteler üzerinden blog sayfası açmak ve belli hizmetleri ücretsiz olarak kullanmak mümkündür. Sitelerin hangi durumlarda kullanıcılarından bir takım beklentiler içerisinde bulunduğunun araştırasının yapılarak en uygun site üzerinden blog sayfasının açılması mümkündür. Her sitenin birbirinden farklı özellikleri bulunmaktadır. Bu farklılıklar iyi kavranmalıdır.
Etiketler

bilgikurulum

2005'ten beri webmaster & seo ile uğraşmaktayım sizler için beğendiğim,sevdiğim tüm içerikleri paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı